O nas

Zespół METRUM to czwórka ludzi z województwa lubuskiego, którzy uwielbiają przebywać na scenie. Pochodzimy z muzycznych rodzin, gdzie zamiłowanie do muzyki przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Jesteśmy absolwentami szkół muzycznych i od najmłodszych lat mamy styczność z różnymi instrumentami.

Jesteśmy grupą z wieloletnim doświadczeniem bowiem od prawie 20 lat bawimy swoją muzyką ludzi w całej Polsce, grając podczas przyjęć weselnych, studniówek, imprez plenerowych, a także podczas prestiżowych balów jubileuszowych. Nasza muzyczna duma nie pozwala nam wspomagać się żadnymi podkładami muzycznymi dlatego wszystkie utwory jakie gramy, wykonywane są w 100% na żywo! Posiadamy profesjonalne nagłośnienie i świetny sprzęt.

Justyna - piosenki nuciła jeszcze zanim zaczęła mówić. W szkole podstawowej rozpoczęła kilkuletnią naukę gry na pianinie oraz keyboardzie. Jednak szybko okazało się, że jej prawdziwą pasją jest śpiew. Tak już zostało do dziś. Od 15 lat śpiewa nieprzerwanie, ciągle rozwijając swój warsztat wokalny. W 2009 roku zaowocowało to zdobyciem wyróżnienia w Przeglądzie Piosenki Nieobojętnej „Włóczęga” w Zielonej Górze.

Zbyszek - w jego życiorysie doszukać się można epizodów z klarnetem oraz trąbą altową jednak to gitara okazała się instrumentem, który pokochał. Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia na gitarze klasycznej. Zaowocowało to zajęciem drugiego miejsca w konkursie wojewódzkim. Jednak od początku istnienia zespołu wspomaga sekcję rytmiczną grając na gitarze basowej. Jest niezastąpiony jeśli chodzi o śpiewanie drugim i trzecim głosem.

Marek - swoją przygodę z perkusją rozpoczął w Nowosolskim Domu Kultury, skąd dostał się na wojewódzki konkurs Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Mówi, że perkusja to jego kochanka a tempo jakie narzuca nie pozwoli usiedzieć nawet najbardziej opornemu słuchaczowi. Kilka lat temu odkrył w sobie również talent wokalny. Piosenki Rynkowskiego czy Stachurskiego w jego wykonaniu brzmią jak oryginał.

Przemek - jego przygoda z gitarą trwa już 13 lat, a więc połowę jego życia. To jego wielka miłość, którą stara się zarażać słuchaczy na każdym występie, w którym uczestniczy. Współpracuje z Centrum Animacji i Kultury w Zielonej Górze oraz z czołówką lubuskich muzyków. Jest członkiem wielu zielonogórskich zespołów m.in.: Fabula Rasa, Bullfinch, awangardowego Betatest czy blues rockowego Mamy Prąd. Występował na scenach obok takich gwiazd jak: KULT, Farben Lehre, Doda, Cree, Kasia Maliszewska, Video czy Anna Dereszowska. Odnosi wiele sukcesów, co przekłada się na zdobyte nagrody: 2011 – nagroda dla najlepszego gitarzysty na europejskim festiwalu muzyki Wake Up & Live, 2011 – finał prestiżowego europejskiego festiwalu Rock Nocą z zespołem Mamy Prąd, 2013 – nagroda główna jury, w skład którego wchodzili: Sebastian Riedel i Leszek Cichoński na festiwalu rockowym „Żarwock”, 2014 – nagroda za najciekawsze wykonanie utworu Edwarda Stachury w konkursie na grochowickiej Stachuriadzie (Fabula Rasa), 2014 – nagroda główna w plebiscycie Gazety Lubuskiej z zespołem Bullfinch, 2015 – nagroda główna na festiwalu J&J Day Fest z zespołem Bullfinch.

Wszyscy bierzemy żywy udział w prowadzeniu przyjęcia weselnego. Zapewniamy prowadzenie śmiesznych ale „smacznych” oczepin oraz zabaw w trakcie wesela, a na życzenie klienta możemy być obecni podczas błogosławieństwa. Co więcej przygotujemy dowolny utwór wybrany przez Młodą Parę na pierwszy taniec.

Jesteśmy elastyczni w doborze repertuaru, podczas przyjęcia usłyszycie Państwo utwory polskie i zagraniczne, aktualne przeboje jak również niezapomniane szlagiery. Blok muzyczny składa się z 5 – 6 utworów po czym 15 min odpoczywamy. W czasie przerw puszczana jest muzyka z komputera.